Jsou tam někde?

11. dubna 2014 v 15:50 |  Názory a myšlenky
Ahojky, nedávno tu proběhlo téma "Mimozemské civilizace", zkusím se u něj taky trochu zastavit.
Nejsem vědec, a tak budu vycházet z toho co znám ze školy, z netu a z pár knih.

Jak začít? Možná teorií velkého třesku :), asi znáte z Tv? Je to vlastně teorie o vzniku vesmíru, kde se předpokládá, že celý vesmír vznikl z nekonečně malého bodu a potom se rozpínal. OK, i když s tímto mám docela problém. Nedovedu si to moc představit, někdy potřebuji narvat do malé tašky spoustu věcí a prostě to nejde, natožpak celý vesmír! Ale o tom možná někdy příště.

Jde o to, že by mělo být všechno ze stejného materiálu. Bum, bác, prsk a na všechny strany to stejné. Asi to hodně zjednodušuji, snad to nebude číst Stephen. Když přeskočíme pár miliard let tak se dostaneme do doby, kdy se začal na zemi "rodit" život. A v této době je už asi nejen pro mě Vesmír neskutečně obrovský. Nebudu vytahovat čísla, ani je neznám, ale když si vezmete naše slunce, to je jen jedna hvězda. Pokud se někdy díváte na noční oblohu tak je tam nespočet dalších hvězd (sluncí) a to jsou jen ty z naší galaxie, a galaxií je taky hafo. Tak ať mi nikdo netvrdí, že nemůže být tam někde jiný život, ať už primitivní, nebo daleko před náma. Jak někdo řekl "Bylo by to plýtvání místem":). Všude by měly být stejné "stavební kameny", platit stejná pravidla, a při troše štěstí by to mohlo vyjít. Ano věřím tedy na mimozemšťany.

A z toho plynou další otázky: jací jsou, jak cestují, navštěvují nás...

U nás doma se docela diví, že se v mém věku často dívám na sci-fi, ale jsem prostě divné kuře, kterému se to líbí. Některé představy toho jak MZáci vypadají jsou spíš k smíchu. Já to vidím asi takto: představme si to jako Lego: spousta různých malých kosteček. Můžeme z nich poskládat třeba postavu člověka, nebo třeba pejska. Ono když se rozhlédneme jen kolem sebe tak je vlastně všechno z nějakých základních věcí, jen jinak poskládáno. Jen zvířat jako jsme mi, je na zemi několik milionů druhů. Chci tím jen říct, že vlastně můžou vypadat opravdu všelijak. Potom už bude asi záležet na nějakém vývoji a přizpůsobení. Asi nebudou potřebovat čtyři nohy a ocas :). Tak vlastně můžeme skončit zase u přibližně lidské podoby. Často se říká, že k životu je potřeba voda. Já myslím, že to nemusí být pravda. Mohlo by to fungovat třeba i jinak, jenom si to zatím nedovedeme představit.

Cestování a návštěvy? Pokud jsou před náma, tak jim asi nebude dělat problém cestovat vesmírem. Problém vidím spíš ve vzdálenostech. Ty si nedovedeme ani představit. Měří se tuším ve světelných letech a to je snad vzdálenost kterou urazí světlo za jeden rok. Já nevím, ale když zapnu baterku tak je na zdi kolečko prostě hned. Údajně některé hvězdy co vidíme už ani neexistují, jen světlo od nich k nám pořád letí. Takže tak. Zbývá tedy možnost nějaké zkratky, ale nebojte o tom nemám ani páru, takže Vás tím nudit nebudu :).

Řekněme, že se dostanou k zemi. Co tu budou dělat? Těžit suroviny? To snad ne, kostečky lega jsou podle mě všude.
Spíš to budou objevitelé. Když už by byli tak inteligentní a dostali se až sem, tak určitě mají za sebou všechny ty hrozný věci, který se teď dějí u nás. Tím pádem by neměli útočit, ale jen nenápadně pozorovat :)! O mých růžových a černých brýlích Vám taky někdy napíšu. Každopádně jestli tu jsou to netuším, možná někdy dřív. Ale asi se jen tak neukážou, protože vědí, že by tím udělali docela rozruch a ještě větší chaoz.

Klidně mi napište do komentáře jak to vidíte vy?

Vaše astro Kuře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama