Malé Kuře a Velikonoce

17. dubna 2014 v 21:04 |  O Kuřeti
Ahojky, toto téma asi nemůžu vynechat. Za každým rohem na nás vyskakují zajíčci, kočičky, vajíčka a taky roztomilá kuřátka :). Možná Vás zajímá jak prožívám Velikonoce já.

Začnu asi tím co se mi vybaví, když se řeknou Velikonoce. Je to hlavně jaro, tradice, náboženství a alkohol. A teď Vám povím jak to mám já. V první řadě musím říct, že žiju na venkově v rodině, která není nábožensky založená a nezakládá si na oslavách.

Pro mě jsou tedy Velikonoce hlavně svátky jara. Nemusí to být zrovna ono pondělí a předchozí dny, ale já se vždycky na jaro těším a dá se říct, že už od podzimu. Zimu opravdu nemusím a právě s jarem částečně ožívám i já. Takže tiše oslavuji a raduji se z každé kytičky, z každého motýlka, nebo z ptačího koncertu, který mě třeba ráno uvítá. Je to pro mě svátek nezávislý na kalendáři.

Z pohledu tradice je to u nás spíš vliv okolí. Zůstáváme na nutném základu jako jsou vajíčka a vrbové proutí. Určitě to nepřeháníme s dekoracemi, nepečeme beránky a nedodržujeme jiné zvyklosti. Takže jen ze slušnosti se zajde k nejbližším sousedům a i mě to takto vyhovuje.

Náboženská stránka jde, jak už bylo zmíněno, zcela mimo nás, ale samozřejmě si uvědomuju, že Velikonoce jsou pro křesťany asi nejdůležitějším svátkem, a že je vnímají úplně jinak než třeba já.

Poslední co mě napadlo byl alkohol. To asi vydá na samostatný článek. Ale v základu nemám problém s tím když si někdo dá třeba k obědu sklenku vína, nebo piva - na chuť. Ale, že se někdo nalívá, co se do něj vejde a potom někde leze po čtyřech, tomu opravdu nerozumím. Taky mě nenapadá žádná spojitost s Velikonocemi, ale asi je to jen další záminka k pití. Tím nechci říct, že se to týká všech, to určitě ne, ale člověk si toho všimne.

A to je asi tak vše. Užívejte si jara, mějte se rádi a neslopejte :)

Vaše žluté Kuře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama