Malování masek

30. dubna 2014 v 7:00 |  Názory a myšlenky
Ahojky, mám tu jedno téma, a dopředu se omlouvám některým čtenářkám, které se mnou nebudou souhlasit, ale je to jen můj názor a samozřejmě máte právo na svůj. Malování masek. Pod tímto názvem si každý může představit něco trochu jiného, ale já to myslelo tak, že se spousta krásných mladých lidí schovává za nesmyslné masky a tím tak ničí svou přirozenost. Tou maskou myslím make-up a jiné, někdy i prapodivné úpravy vzhledu. Taky se mi zdá, že toto "maskování" aplikují čím dál mladší lidičky. Tak se někdy ptám proč, nebo co je k tomu vede? Podle mě to bude zase nějaký vliv okolí a vrstevníků. Nebo snad chtějí vypadat lépe? Pro sebe, pro druhé? Bude mě mít někdo rád pro můj vzhled, nebo pro to jaké opravdu jsem? Já si myslím, že nikdo není oškliví svým vzhledem. Každý je jiný, každý je originál a to je dobře. Proč se honit za nějakou dokonalostí? Máš pihy, buď na ně pyšná. Máš beďary, no a co nejsi sám, to k dospívání patří. A pokud se nám někdo směje, nebo jinak reaguje na to jak vypadáme, tak má problém on a určitě né mi. Já se to snažím brát s nadhledem a snažím si nevšímat některých kritických pohledů, které mě špikují jako vúdú panenku. Neříkám, že to nezamrzí, ale spíš je mi smutno z toho, že někteří mají takto divně nastavené hodnoty. Že soudí někoho, koho třeba ani neznají, jen podle toho jak vypadá, nebo co má na sobě. Možná to má výhodu v tom, že rozeznáme dobré kamarády podle toho, že takovéto blbosti prostě neřeší a berou nás takové jací jsme.

Abych to nějak shrnulo. Nechápu kudrnaté blondýny, které si vyžehlí vlasy a obarví se na černo. Nechápu přepudrované slečny s rudými rty a s řasami, které při mrknutí zvednou vítr. Nechápu kluky, kteří si vyholí hlavu a do ucha zavěsí visací zámek. Obdivuji ty, kteří zůstávají sami sebou a nemají potřebu se předvádět. Ale jak říkám, jsem jen malé Kuře, které objevuje svět a spoustě věcí nerozumí.

Vaše žluté Kuře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 visnovysad visnovysad | 5. května 2014 v 20:25 | Reagovat

Ve většině případů maskování(podle mě) nejde o nic menšího než o objevování sebe sama, a k tomu někdy patří i určité experimentování se svým vzhledem. Pěkný blog, milé kuřátko. :-)

2 mkure mkure | Web | 6. května 2014 v 7:22 | Reagovat

[1]: Děkuju za pěkná slova a za jiný pohled na věc. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama