Máte rádi zvířata?

12. dubna 2014 v 7:53 |  Názory a myšlenky
Ahojky. I když se dvojsmyslům snažím vyhnout, zdá se mi název dnešního článku lepší než původně zamýšlený "Jíst, nebo nejíst zvířata". Na úvod snad jen to, že budou následovat čistě moje názory a nechci nikomu nic podsouvat.

Jak to tedy se mnou je? V první řadě říkám, že ještě nejsem Vegan. Ono vegetariánem se nenarodíte. V útlém věku o tom prostě člověk nepřemýšlí a spapá co mu dají a co mu chutná. Se mnou to bylo stejné, možná jen s tím rozdílem, že jsem mělo odpor hlavně k vepřovému a hovězímu a to mi zůstalo. Spíš to bylo o odporu k různým šlachám, blanám a jinému slizu, než o tom co řeším teď. Takže u mě to zůstalo na bílém mase, kde se tomuto dá vyhnout.

Dneska to vnímám zase z jiného úhlu. Už v tom nevidím jen jídlo, jako jsou brambory, rýže, paprika, ale už je to pro mě kousek mrtvého zvířete. A potom to zase začne šrotovat v hlavě. Člověk přemýšlí jestli to zvíře nějak netrpělo a nakonec mu vyjde, že určitě ano, protože se chovají ve velkém a ve špatných podmínkách. A to je asi to nejmenší, dějí se horší věci, ale na to nemám sílu ani myslet, natožpak o tom psát.

Řeknete si, že je to koloběh přírody. Kdy Větší zvíře, sežere to menší aby přežilo. Jasně tak to u zvířat funguje (těžko lva naučíme jíst trávu), ale u nás je to podle mě jinak. My máme na výběr!

Pokud se považujeme za inteligentní tvory, tak by pro nás měl být nejvzácnější věcí právě život, jakýkoli život, protože co je víc než to? Už ho bereme jako samozřejmost a neuvědomujeme si jeho vzácnost.

Všimněte si u dokumentu, kde ukazují zbylé domorodé kmeny, které jsou závislé na lovu, jak lovec jedním šípem skolí třeba jelena. Když už to musí být, tak je to rychlé. Domorodec poděkuje přírodě za tento dar, omluví se zvířeti a vysvětlí mu, že to jinak nešlo, jeho smrt nebyla zbytečná a že jeho děti musí jíst. Tam je to o úctě. V naší realitě je to bohužel o jiných věcech.

Pro mě z toho vyplývají tyto závěry:

- nedělit zvířata na jedlá a nejedlá
- nenechat se ovlivnit okolím
- stát si za svým a nestydět se za to
- je čas na změnu, na změnu k lepšímu

Vaše živé Kuře


PS: Jako přídavek tu mám jeden příběh s hádankou.
Včera se mi po stěně v pokoji procházel velký a nepříliš hezký pavouk.

a) Bojím se pavouků, schytal to novinami a skončil v koši
b) Nevyhledávám jejich společnost, pavouk naveden do krabičky a vypuštěn na zahradě

Můžete mi nechat Váš komentář, a třeba připsat i to co si myslíte, že se stalo s chlupáčem osminožkou :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama