NejFake a jiní mutanti

14. dubna 2014 v 21:12 |  Názory a myšlenky
Ahojky, dneska se podíváme na fenomén YouTube mým pohledem.

V první řadě chci zmínit, že o YouTubu jako takovém vím už delší čas, ale intenzivněji se tam pohybuji až poslední dobou. Stejně jako samotný Internet i YouTube má dvě strany mince. V každém případě je to prostředek na sdílení a šíření nějaké informace. Takže ony strany mince jsou jen o tom, jestli je to sdělení pro člověka nějakým přínosem, nebo je to jen v lepším případě nic neříkající šum, v horším případě obraz našich temných stránek. Každý z nás má asi tuto hranici nastavenou trochu jinak, takže to co já třeba po pár sekundách s hrůzou v očích vypínám, někdo zkoukne vícekrát a ještě přidá palec nahoru. Je jen na nás na co se budeme dívat a koho podporovat. Přikláním se tedy k názoru, že YouTube je dobrá věc.

Já ho beru, možná stejně jako celý Internet, jako takovou "kroniku lidstva", do které se každý den zapisují miliony příběhů. Teď už to jen "zaZIPovat" a vystřelit do vesmíru, než se zničíme, ale to je zase jiné téma.

YouTube pro mě plní hlavně funkci vzdělávací. Vím zní to divně, ale myslím si, že objevovat a poznávat nové věci má smysl. Až mi z toho jde hlava kolem, je čas na zábavu a tou je pro mě třeba muzika, nebo rozumný humor.

Jsou tam také autoři a jejich videa, u kterých se člověk musí zastavit a zamyslet. Jedním z nich je třeba NejFake. Kdo ho zná a sleduje, jistě dobře rozumí názvu tohoto článku a ví, že to myslím dobře. Kdo ho uvidí poprvé, může mít nějaké předsudky o chlápkovi s kapucí a šátkem. Není to, žádný extrémista, právě naopak. Tento člověk mi toho tolik dal a ani o tom neví. Znám ho jen krátce, ale s každým novým příběhem je mi blíž. V tomto případě si to musí každý "přebrat" sám, jít do hloubky a pochopit hlavní myšlenku a odkaz. Aby nebyla jen chvála, tak se NejFovou tvorbou prolínají i věci, které se mi moc nelíbí, ale rozumím tomu, že je potřeba oslovit i "jinou cílovou skupinu" a pokud by se podařilo změnit třeba jen jednoho človíčka k lepšímu, tak to stálo za to. Škoda, že tento příběh po šesti letech v červenci skončí odhalením, ale chápu, že je čas jít dál.

Vaše on-line Kuře

http://www.youtube.com/user/NejFake/videos
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama