Závislosti

19. dubna 2014 v 19:15 |  Názory a myšlenky
Ahojky, po delší době tu máme jedno vážnější téma. Podíváme se na závislosti z pohledu malého Kuřete jako jsem já. Nejdříve začnu u sebe a potom se rozhlédnu kolem. Také nejsem "čisté", ale myslím, že moje závislosti patří k těm lehčím, vlastně nevím jestli se dají vůbec počítat, aby nedošlo ke zlehčování opravdových problémů. První co mě napadlo byl počítač a Internet. Trávím u něj víc času než je zdrávo, vím o tom a snažím se to omezit. Na druhou stranu většinu tohoto času investuji do "poznání" a do věcí, které mi něco dají. Netvrdím, že se vyhýbám rozumné zábavě, ale to je spíš relax, když potřebuji vypnout. Druhá věc je čokoláda :). Určitě obsahuje nějaké látky, které říkají mozku "vem si ještě jeden kousek" a já tento hlas následuji. Na druhou stranu, když je potřeba a řeknu si, že se dva týdny čokolády nedotknu, tak to dodržím. A přejdu na oříšky :). Takže si myslím, že v tomto ohledu na tom nebudu tak špatně.

Ale teď vážne. Osobně nemám a ani nechci mít zkušenost s něčím horším. Podle mě to začíná u cigaret. Myslím, že je to droga jako každá jiná, protože nutí člověka "dát si znovu". Vůbec nechápu podstatu kouření, nebo spíš důvod začít, protože pak už se člověk jenom veze. Proč někdo začne kouřit? Vidí to u druhých a myslí si, že je to běžná součást života? Má kamarády, kteří kouří a když nebude taky, tak se s ním nebudou bavit? Je to dneska cool, připadá si člověk s cigaretou dospělejší, nebo důležitější? Já v tom opravdu nevidím vůbec nic pozitivního. O škodlivosti se nebudu určitě rozepisovat, je to známá věc a ani mi to nepřísluší. Jen si ještě neodpustím jednu poznámku a to je kouření nastávajících maminek. Tento svět je v hodně ohledech špatný, ale aby to ten človíček zažil ještě před tím než se vůbec narodí to je už moc, nemyslíte?

O tvrdých drogách toho moc nevím, tak si myslím že nemám právo o tom psát. Jsou to složitější a smutnější příběhy. Ale podstata bude asi stejná. Jednou to nějak začalo, ale člověk by měl být silný a naučit se říkat jasné NE. Taky beru i možnost, že do toho někdo spadne nevědomě, někdo mu něco dá do pití a tak. To je už velká prasárna a pokud mu to udělá kamarád, tak to asi opravdový kamarád nebude. Uzavřu to asi tím, že nikdy není pozdě přestat, je to jen o tom jestli máme někoho kdo nás podpoří a kdo nám třeba i pomůže.

Buďme silní, važme si zdraví a života, protože nic cennějšího nemáme.
Jó, a taky moc neslopejte.

Vaše nezávislé Kuře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama