Déja vu

29. května 2014 v 16:11 |  Názory a myšlenky
Ahojky, dneska tu mám takovou zvláštní věc, se kterou jste se možná také setkali. Bude to z mé zkušenosti, ale většina "rozumů" je vyčtená z netu. Stalo se mi to zhruba před dvěma měsíci, nebylo to poprvé, ale bylo to divnější než obvykle. Najednou se v mysli zastavíte a máte pocit, že jste toto už jednou zažili a vše co se děje je tak povědomé. Poslední můj prožitek byl tak silný, že jsem nahlas řeklo "teď zatroubí auto a štěkne pes". Než stačil vedle sedící človíček doříct "cože?" tak se to stalo. A nevěřícně jsme na sebe hleděli. Asi to byla jen náhoda, ale člověk o tom pak dlouze přemýšlí, a říká si jestli je to vůbec možné. Podle jedné teorie je "Déja vu" zpožděné předání informace mezi levou a pravou hemisférou mozku, které vnímají události samostatně a potom si je navzájem předávají. Pak se může stát, že druhá polovina dostane informaci dvakrát, nerozpozná časové zařazení, a tím máme tento pocit.

To ale nevysvětluje ty případy, kdy si řekneme, nebo pomyslíme "teď se stane to, či ono". Na to by seděla jiná teorie, která říká, že je to malý náhled do budoucnosti. I když si myslím, že mozek má rozhodně velké rezervy a souhlasím, že ho využíváme jen na pár procent, nedovedu si představit, že by měl tu moc zahrávat si takto s časem. V hypnóze se dá cestovat časem, ale snad jen do minulosti, a maximálně lovit téměř zapomenuté, nebo potlačené vzpomínky.

Ono čas, jako takový, je těžké vůbec definovat a vlastně tím se můžeme dostat až k otázkám fungování vesmíru. Takže než se do toho zamotám, ukončím to tím, že to byla buď náhoda, nebo jev, který prostě chápat nemůžu, i když mám docela velkou představivost.

Vaše překvapené Kuře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama