Dlouhá cesta Diany Q #6

18. května 2014 v 7:00 |  Povídky
Po příjemné návštěvě u kapitána následovalo domluvené volno. Byla jsem ve své kajutě a přemýšlela o tom co se mnou bude. Daniela jsem se už dřív ptala na nějakou práci na lodi, abych nebyla jen jako host, ale abych byla prospěšná i ostatním. Říkal mi, že tak to běžně chodí a noví obyvatelé Kerbidosu si najdou své uplatnění a stanou se plnohodnotnými členy posádky. Říkal, že je spousta možností a bude záležet jen na mě jakou si vyberu. Mohla bych pomáhat ve výzkumu, při zpracování a archivaci dat, ve školství, nebo třeba na ošetřovně. Ale ze všeho nejdřív mě čeká studium. Musím se toho hodně naučit. O federaci, o této lodi, o poslání, které má. A vůbec o světě kolem. Potom si vyberu přesnější zaměření a tomu se budu věnovat. Seděla jsem v křesle, hleděla z okna neokna a obdivovala tisíce zářících hvězd. V ruce hrnek s horkou čokoládou z replikátoru a za tichého doprovodu Smetanovi Vltavy, jsem opět vzpomínala na domov.

Zavřela jsem oči a napadlo mě jestli to není všechno jen sen. Bylo to všechno tak neskutečné. Jsem kdoví kde ve vesmíru, poslouchám českou klasiku a srkám čokoládu. Možná jsem zůstala v Nové Praze v nemocnici a upadla do kómatu. Netuším co se děje v hlavě člověka, který balancuje na pokraji smrti. Ale ne, když jsem znovu otevřela oči byla jsem stále na Kerbidos7, dívala se na hvězdy a hudba byla dárek od BioBota Daniela, kterého jsem si zamilovala. Vyzvedl ji pro mě z eArchy. A tak jsem si říkala, že to by mohla být ta správná práce pro mě. Něco jako digitální knihovnice, to by mě bavilo. Dávat do souvislostí útržky dat a hlavně je zachovat pro další generace. Vlastně ani nevím co je s ostatními lidmi. Daniel mi ještě nechtěl říct co se stalo tehdy na Zemi.

Za ty dva dny jsem byla plná sil a odhodlání pustit se do toho na plno. V první řadě mě musí Daniel naučit univerzální jazyk a pár dalších základních věcí. Potom budu připravena nastoupit do akademie. Stále jsem si nemohla zvyknout, nebo představit, že tato vesmírná loď funguje jako velké město. Ono s půl milionem pasažérů to ani jinak nejde. Údajně jsou tu i parky s opravdovými stromy.

Pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama