Když mi bylo pět

14. května 2014 v 7:00 |  Téma týdne
Nevím jak Vy, ale já si někdy nepamatuji ani co bylo minulý týden. Člověk asi vypouští z hlavy některé věci, aby měl místo na nové a někdy je to škoda. Zkusím se tedy vrátit v čase a vybavit si nějaké vzpomínky z doby, kdy mi bylo pět. V pěti letech jsem bylo určitě menší, více blonďaté a více modrooké. Mlhavé vzpomínky bych rozdělilo do dvou stejně velkých škatulek.

V první z nich, na které je napsáno "Doma", najdeme mimo jiné vzpomínky na pejska, kterého si dobře pamatuji. Jak by řekli v televizi: byl to dlouhosrstý kříženeček, středně velký s hnědočerným melírem. Moc pěkný a hodný. Neměl rád bouřky a nerad se koupal. Už je to dlouho co jsme se rozloučili. Nikdy jsem nemělo moc hraček. Ale vzpomínám si na malého medvídka, kterého jsem mohlo dostat někdy tou dobou. Byl hnědý, možná trochu do rezava a místo očí měl korálky. Dodnes mám ještě jednoho většího méďu z té doby.

Druhá škatulka má nápis "Školka". Tam jsem chodilo docela nerado. Co mě tam bavilo, byl asi jen pobyt na nedalekém hřišti a pohádky. Nebavilo mě neustálé převlékání, tanečky, sportovní pokusy a hlavně obědy. Měli jsme přísnou kuchařku a já nesnášelo "tlusté" maso. Věta "to sníš, i kdyby si tu mělo být do Aleluja" mě ještě dlouho děsila. Ale časem se mi podařila jedna finta. Jídelní stoly měly zespodu takový "výklenek" kam se dalo schovat ledacos. Takže to bylo o tom nesedět vždy na stejném místě, aby nebyla "úschovna" už obsazená. Fungovalo to do doby než se ve školce malovalo a stoly se převracely na sebe :). Naštěstí mě podržela učitelka, která byla moc hodná a kuchařce nic neřekla. To byly pěkné i nepěkné vzpomínky na dobu, kdy bylo Kuře pětileté.

Děkuji za toto téma týdne, ohlédnutí je někdy hezké.
Vaše Kuře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | Web | 14. května 2014 v 9:40 | Reagovat

Nj, hezky napsané, vzpomínky stejně nic nenahradí. :-)

2 mkure mkure | Web | 14. května 2014 v 19:09 | Reagovat

[1]: JJ, přesně tak. Dobře se vzpomíná třeba u fotek, nebo u deníčku. Díky :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama