Stromy a Kameny

3. května 2014 v 16:07 |  Názory a myšlenky
Ahojky, dneska se Vám svěřím s mojí láskou. Neříkám, že to bude lehké, ale zkusím to. Už dlouho mám rádo stromy. Nevím jak k tomu došlo, ale je to tak. Možná to pramení z nedalekého lesa, kde kousek u lesní cesty roste obrovský dub. Jezdíváme tam s tátou na houby a vždy se u něj zastavíme a já se kochám tou důstojnou krásou a sílou, která z tohoto stromu vyzařuje. Už toho asi hodně pamatuje, protože jeden člověk ho nemá šanci obejmout, možná dva, nezkoušeli jsme to, ale je zdravý a doufám, že tam ještě dlouho bude. Třeba aby dělal radost i jiným lidem. Když mám rádo stromy, tak les je pro mě úžasné místo. Kolem dokola, žádné stopy civilizace, jen čistá příroda. Tedy většinou, ale dneska chci zůstat na pozitivní vlně. Moc rádo se toulám lesem, i když to není vždy jednoduché. Pozoruji ten cvrkot a poslouchám šumění stromů. Člověk hned zapomene na nějaké starosti a čerpá tu klidnou energii. Já hlavně ze stromů, vedle nich si připadám tak malé. Nedovedu si ani představit sekvoje, nebo podobné obry. Pohlazení na duši je pro mě také pohled na rozkvetlý strom, ať už je to třešeň, nebo třeba kaštan. To si potom říkám, že něco tak dokonalého snad nemohlo vzniknout náhodou. A nakonec vůně, naštěstí nejsem alergik, takže si mohu užít i raní vůni lip a jiných stromů.

Mojí další láskou jsou kameny. Proč zrovna kameny? Myslím, že v tomto nejsem samo, a že se o ně zajímá vícero lidiček. Já je mám rádo hlavně proto, že hodně pamatují. Málo kdo si uvědomuje, když vezme do ruky kámen, že drží v podstatě starožitnost a to třeba miliony let starou. Druhá věc je příběh. každý "kámen" má svůj. Může to být oblázek z řeky, nebo nějaký barevný minerál, který vznikl dávno za bouřlivých podmínek, kdy byla země ještě mladá. Nejsem geolog, ale kamínky beru jako jedno z bohatství přírody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Selenators/selenator-fanblog Selenators/selenator-fanblog | E-mail | Web | 3. května 2014 v 16:17 | Reagovat

ahoj, prepáč za spam, ale mohla by si mi dať hlas tu?: http://mkunis-ndobrev.blog.cz/1404/3-kolo-souteze-o-hmotne-ceny č.11-Selenators Ďakujem<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama