Tajné písmo

30. května 2014 v 7:00 |  Ostatní
Ahojky, tuhle jsem u jedné blogerky četlo, že používá tajné písmo a hned jsem si vzpomnělo na to své. Dneska Vám zkusím popsat jak si můžete takové písmo vymyslet a naučit se takto rychle psát a číst. Je to parádní věc pokud si potřebujete poznačit nějaké heslo, pokud si chcete psát deníček a mít jistotu, že si ho nikdo jiný nepřečte, a nebo když se ho naučíte ve dvojici, můžete si posílat tajné, třeba zamilované, dopisy.

Základ
Moje písmo se skládá z jednoduchých obrázků, jako jsou geometrické tvary, vlnovky, čárky a podobně. Základem je vzít si abecedu a ke každému písmenku vymyslet jeden symbol. Ideálně na malý papír, který budeme ze začátku určitě potřebovat. Malý vzor jsem připravilo tady dole na obrázku. Nelekejte se, je to jen příklad a obrázky jsou zbytečně složité. Určitě budou stačit i daleko jednodušší. Dá se použít kolečko, hvězdička, plus a podobné. Může se to zdát složité, ale dá se to naučit docela rychle a zanedlouho můžete číst a psát skoro plynule. Mě se o něco líp píše než čte. Takže jak na to? Až budete mít vytvořenou tabulku, tak podle ní budete "sázet" jednotlivé symboly za sebe a časem si je automaticky zapamatujete. A to je vše. Potom nezapomeňte zničit tahák :).

Něco navíc
To by byl základ bez háčků a čárek, pokud si s tím budete chtít vyhrát tak můžete třeba písmeno s čárkou udělat tak, že symbol například podtrhnete, nebo místo háčku můžete nad symbol dát tečku a podobně. Já to dělám ještě tak, že mezi slovy nedělám mezeru a ve větách nepoužívám čárky a tečky. Takže ztížím práci případnému luštiteli, který neví kde začíná a končí slovo. Myslím, že běžný člověk to potom nemá šanci rozluštit. Netuším co na to profík,který se živí dešifrováním složitějších věcí, ale toho zase nebudou zajímat naše texty a určitě si ho jen tak někdo nezaplatí. Můžeme mu to ještě ztížit tak, že pro každé písmenko budeme mít víc znaků, které budeme náhodně střídat. To je už docela extrém, který asi nevyužijeme.

Přikládám jeden zkušební text, a nějaké nápady na znaky.

Vaše šifro Kuře

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ww ww | 1. března 2018 v 20:22 | Reagovat

:-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama