Dlouhá cesta Diany Q #8

9. června 2014 v 7:00 |  Povídky
Jmenuji se Diana Quark, narodila jsem se v roce 2046 na předměstí Nové Prahy a od svých dvanácti let jsem byla velmi nemocná. Nerovný boj jsem prohrála o čtyři roky později a rodiče mě zachránili tím, že mě nechali zmrazit. Moje kryoschránka putovala z německého centra na Europu, kde ji po tisících letech vyzvedl Koimos Quark. Probudila jsem se na obrovské lodi Kerbidos7, patřící federaci různých druhů. První setkání bylo s BioBotem, který mě dal dohromady a uzdravil. Hodně času jsem trávila s BioBotem Danielem, který se o mě postaral, vysvětlil mi vše potřebné a učil mě životu na lodi. Jsem tu, abych Vám vyprávěla můj životní příběh, příběh mé dlouhé cesty.

Měla jsem před sebou volný den a tak jsem pozvala Alex, kamarádku z parku, na oběd. Vlastě se nejmenuje Alex, ale ardarianská jména se nedají prakticky vyslovit. Ještě že máme ty překladače. Alex se na této lodi narodila a tak ji zná velmi dobře. Je o hodně starší než já, ale věk a rasu tady nikdo neřeší. Ten den byl výjimečný ještě z jednoho důvodu. Byl to den, kdy jsme měli dorazit do neznáme soustavy a zmapovat ji. Alex říkala, že se to nestává moc často a je to vždy takový malý svátek. Byla docela klika, že ardariané jsou ve stejné časové skupině jako já, a tak dorazila Alex na oběd kolem poledne. Chvíli jsme si povídali a potom došel na řadu oběd. Byl sice z replikátoru, ale vůbec nám to nevadilo. Alex říkala, že jsou tu i dobré restaurace, ale že tam stejně moc nechodí. Dali jsme si těstovinový salát se zeleninou z naší kuchyně, a Alex se postarala o dezert z té jejich. Jak se mu říká, Vám opravdu neřeknu, ale byl moc dobrý, něco na způsob našeho medovníku. Bylo vidět, že je to její oblíbený dortík, protože si Alex ještě dlouho olizovala svoje modré prsty a její žluté oči zářily víc než obvykle.

Za nedlouho po té jsme dostaly zprávu z můstku, že se blížíme k neznámé soustavě. Podívali jsme se ven, a už byla vidět jasně žlutá hvězda. Najednou loď zastavila a za oknem vše strnulo. Daniel, dřív říkal, že je běžný postup držet se několik dnů zpátky, abychom nenarušili dějiny případné civilizace. Teď bude na řadě průzkum a skenování planet a měsíců menšími sondami a teprve po té se můžeme více přiblížit. Alex říkala, že podivný signál, který se ozýval, se ještě nepodařilo rozluštit, bylo to něco úplně nového.

Pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama