Hlasy v hlavě

17. června 2014 v 7:00 |  Téma týdne
Hlava, to je docela podivné místo. Cizí hlasy ke mě promlouvají naštěstí jen v noci, když spím a sním. V tuto dobu to mají povoleno, pod podmínkou, že nebudou říkat něco, co se mi nelíbí. Jasně že to nedodržují, ale co nadělám. Někdy tyto hlasy říkají moc pěkné věci a nezůstává jen u nich. Malují také obrazy, obrazy v mysli, na kterých poznávám lidi, místa, příběhy. To si potom přeji zůstat na tomto místě, v tomto jiném světě a neprobudit se. Někdy jsou tyto obrazy moc umělecké, takové pikasovské a hledám v nich nějaký smysl. Ty jsou většinou doprovázeny hlasy, kterým nerozumím. Možná to není ani řeč, možná je to jen spojení hudby a různých zvuků. Někdy se ozvou hlasy, které slyšet nechci a malují obrazy, které nechci vidět. Snažím se zavřít oči, ale nejde to, o uších ani nemluvě. Pomáhá útěk a probuzení do našeho světa, který je někdy tím lepším.

Ve dne slýchám v hlavě jen můj hlas. Někdy to není výhra, protože zobák jen tak nezavřu. Je to zvláštní, slyšíte svůj hlas, a přitom nemluvíte. Slova jsou zřetelná a věty většinou dávají smysl. Povídáte si sami se sebou, ale nikdo jiný to neslyší. To je asi dobře, protože ne všechny tyto hlasy je vhodné pouštět ven. Musí se učesat, aby jim okolí rozumělo a vynechat věci, které by se mohli setkat, v lepším případě, s nepochopením. A pak si říkáte, proč já vlastně tak málo mluvím. Ono je také potřeba, aby byl někdo kdo poslouchá. Proto já raději píšu. Moje slova tak nejsou vázána na daný okamžik, ale žijí svým životem, do doby, než je někdo spálí, nebo vymaže.

Vaše Kuře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 17. června 2014 v 8:22 | Reagovat

Žel bohům pakliže se někomu ozývají hlasy, je to v podstatě znamení psychiatrické nemoci - bohužel :)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 17. června 2014 v 20:56 | Reagovat

[1]:  S tím si dovolím nesouhlasit, protože kdyby to tak bylo, celý svět by byl jeden velký blázinec. Každý slyší hlasy, které mu našeptávají, co má dělat a klidně to může být příkaz od mozku :) nebo nápad na nový článek, povídku :-)

Tvůj článek na téma týdne opět nezklamal a já ho ráda zařazuji do výběru na tema-tydne.blog.cz :) nezáleží na tom, že je kratší, ale důležité v něm je to, co jsi napsala :-)

3 mkure mkure | Web | 18. června 2014 v 9:53 | Reagovat

[1]: Asi záleží na tom, jaké to jsou hlasy a co říkají.

[2]: Ahojky Terko, díky moc. Vím, že je ve výběru TT velká konkurence, proto se tam můj minulý článek nakonec nevešel. O to víc mě těší, že jsem se dostalo do nominace i teď, po třetí v řadě :). Mám velkou radost, že se moje příspěvky líbí. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama