Pro a proti myslivosti

16. června 2014 v 7:00 |  Názory a myšlenky
Ahojky, tímto tématem reaguji na vyprávění jednoho člena mysliveckého sdružení. Začnu, ale z druhé strany. Líbí se mi jak se v zimě myslivci starají o zvířata v lese. Nosí jim seno, kaštany a jiné pochutiny do krmelců. A tady jsem se zaseklo, a nemohu si vybavit žádnou další pozitivní věc. Sází třeba stromy? Možná se pletu, budu rádo, když mě případně opravíte, nebo doplníte. Onen člen, nechci nikoho jmenovat, má flintu jen krátce a začal se vychloubat, jak se mu daří srovnávat jeho mladého psa. Musí být přísný, teď se pes už nebojí střelby, čeká ho výcvik s holubem na provázku a tak. Když se potom s jiskrou v oku pustí do líčení, jak se mu podařilo skolit prvního srnce ránou do srdce, tak tím doslova zasáhl do stejného místa i mě a já se bez řečí přesunulo co nejdál od tohoto "ochránce lesa".

Nerozumím tomu jak někdo může najít zálibu v honu a lovu bezbranných zvířat. Zkuste se podívat na jelena, daňka, nebo muflona. To jsou tak krásná stvoření, ale oni je vidí jinak. Oni vidí trofej. Nebo je to adrenalin? To snad ne, to ať raději skáčou na gumě z mostu. Tam kde mi obdivujeme stavbu těla, barevnou srst, parohy, oni hledají místo kam toho nebožáka trefit. Neberu námitky, že je potřeba zvěř "regulovat". Kdo to dělal miliony let když tu člověk nebyl? Příroda si umí poradit sama. "Regulovat", už tak zahyne hodně chudáků na silnicích. Sem se ale vytočilo, omlouvám se. Asi tomu nerozumím, ale bezpečně vím, že miluji lesní život a nesnáším myslivce!

Vaše Kuře
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jorika Jorika | Web | 16. června 2014 v 15:17 | Reagovat

Mám na myslivce stejný názor, nikdy tuhle jejich zálibu nepochopím. Jestli sází stromky nevím, ale myslím že ne. Minulý rok jsem v lese viděla krmelec a opodál byl myslivecký posed. Udělalo se mi až zle, když jsem si uvědomila, že se zvířata ke krmelci chodí najíst a myslivci je tam mají na ráně. :-|

2 mkure mkure | Web | 16. června 2014 v 18:08 | Reagovat

Tak tak, je mi z toho smutno :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama