Uzlíky štěstí

5. června 2014 v 7:00 |  Živé články
Ahojky, mám takový nápad.
Zase jsem nad sebou přemýšlelo a výsledkem byl pocit, že nedělám tolik "dobrých skutků" kolik bych mohlo. Dobré skutky jsou v uvozovkách, protože mě nenapadlo jiné spojení, kterým bych to vyjádřilo. Přiznám se, že nevím jestli to nesouvisí s Karmou, tady mám docela mezery. Mám o ní nějaké povědomí, ale musím to ještě konzultovat se strýčkem Googlem a udělat si na ni názor. Jak mě to napadlo a co jsou to ty uzlíky? U zrodu nápadu byl tento příběh.

Nedávno jsem na netu potkalo jednu holčinu s neuvěřitelně smutnýma očima. Tak smutné oči jsem snad ještě nevidělo. Tak si s ní povídám, ale nevyzvídám. Něco se jí stalo, nebo ji něco hodně trápilo. Nechtělo jsme vědět co to je, nerado se vkrádám jiným do soukromí. Bavili jsme se o běžných věcech a taky o tom, že svět je podivné místo a že se dějí dobré, ale i špatné věci. Člověk musí být silný, musí překonávat překážky, smiřovat se s tím co se stane, ale hlavně by se neměl zbytečně trápit. Jsme tu jen na návštěvě a co z toho budeme mít, když budeme tak smutní. Někdy je potřeba začít znovu. Slíbila mi, že o tom bude přemýšlet. A druhý den byla jako vyměněná, byl to úplně jiný človíček a její oči se smály. Z toho pak máte, ten hřejivý pocit, ten pocit štěstí.

Tím se dostáváme k uzlíkům.
Napadlo mě, že by bylo pěkné, mít takový provázek a za každou dobrou věc, kterou uděláme, si na něm uděláme uzlík. Může to být cokoli, co neděláme běžně. Pomůžeme staré paní s nákupem, šup uzlík, posbíráme odpadky v parku, šup uzlík, vyrobíme pítko pro ptáčky, šup uzlík :). Možností je spousta a myslím, že to pomůže a udělá radost i nám. Proto "Uzlíky štěstí".

Jdete do toho se mnou?
Provázek můžete nosit třeba sebou, jako talisman. Budu rádo, když mi napíšete kolik máte uzlíků, a kdo budete chtít tak může připsat za co uzlík je, třeba jako inspirace pro ostatní. Díky za Váš čas a možná ještě přidám tip na první uzlík. Mrkněte na "DMS pošli to dál", myslím, že si za účast uzlík určitě zasloužíte.

Vaše Kuře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama