Coming out

7. července 2014 v 19:15 |  Téma týdne
Přiznám se, že jsem muselo poprosit strýčka Googla a tetičku Wikipedii, abych vůbec vědělo o čem vlastně je téma tohoto týdne. Druhé dilema bylo, zda k tomuto tématu mám co říct. Pokud to dobře chápu, měl by být podstatou článku zlom v životě člověka, kdy si uvědomí svoji menšinovou orientaci. I když si nedovedu představit jaké to je, co se mu honí hlavou, tuším, že to musí být velmi těžké. Je to věc, která člověku může docela zamotat život. Ne proto co cítí on sám, ale proto co na to okolí. I když doba pokročila a hony na čarodějnice se už nepraktikují, myslím, že velká část společnosti není moc tolerantní. Nedokáže se vcítit do jiné role a je pro ni nepřekonatelným problémem jakákoli odlišnost.

Teď se s dovolením zkusím přepnout do první osoby, dejme tomu do kluka. Už si uvědomuji, že jsem jiný a co teď s tím? Hodně o tom přemýšlím, nemůžu spát a ptám se sám sebe co bude dál. Trvá to dny, týdny, možná i měsíce. Ale na konci si řeknu, "Tak to prostě cítím, to jsem já". Už na to nebudu myslet. Já mám jasno. Ale co ostatní? Pochopí to? Máma bude smutná a táta mě asi zabije. Nemohu jim to říct, ještě ne. Co kamarádi? Budou se mnou ještě mluvit? Proč by vlastně neměli, nic jsem neprovedl. Mám jen jednu malou odlišnost. Třeba jako Franta ze třídy, kterému jeho zrzavá hříva svítí do okolí. Také si nic nedělá z pošklebků od některých lidí. Bereme ho jako jednoho z nás a vůbec by nás nenapadlo, že by jeho jinakost měla něčemu vadit. Každý jsme svým způsobem jiný. Pokud jsou to dobří kamarádi, pochopí mě, pochopí moje city, pochopí, že i klukům se mohou líbit kluci...

Takto nějak si to představuji já, ale jak říkám, nedovedu se do této situace vžít, protože ji neznám. Coming out, není pro to nějaký český výraz? Něco jako "svěřit se", "přiznat barvu"? Možná by se hodilo i "odhalení". Vlastně i k tomu bych mělo trochu co říct. Vystupuji tady už tři měsíce jako malé Kuře. Proč nosím tuto žlutou masku se nepřímo můžete dozvědět z některých předešlých článků. Ať už jsou důvody jaké jsou, nemám odvahu masku odložit. Proto si cením všech těch, kteří k tomu odvahu našli a "přiznali barvu".

Vaše Kuře
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 valin valin | Web | 15. července 2014 v 7:58 | Reagovat

Líbíš se mi kuře čím dál víc... ;-)

2 mkure mkure | Web | 15. července 2014 v 19:29 | Reagovat

[1]: Díky Valin, jsem za to rádo ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama