Travička zelená

25. července 2014 v 16:15 |  Názory a myšlenky
Ahojky, pokud se někdo těší na článek o mariánce, tak se omlouvám, ale snad někdy příště a maximálně o léčivých mastech :). Dneska to bude o novém trendu dokonalých trávníků. Všímám si, že je to pro mnohé docela priorita. Je přece důležité mít bezvadný, dokonalý trávník, který je nejhezčí v celém okolí. Hlavně sousedé musí ocenit, na milimetr přesně střiženého angličana, nebo golfáka. Takže pravidelně hnojit, stříkat proti breberkám, několikrát týdně vrčet se sekačkou, méně zelená místa přestříkat speciální barvou ve spreji a hlavně nedostat infarkt, když se objeví kamarád krtek. Potom se úspěch zaručeně dostaví. Sice se na něj nesmí šlapat, ale hlavně že je výstavní.

Omlouvám se, trochu mi to ujelo, ale někdy mi to připadá přehnané a docela ujeté. Já mám trávu rádo, asi jako vše ostatní v přírodě, tak mi to připadá docela nepřirozené. Určitě je v pohodě a praktické udržovat nějaké místečko, kde se člověk často pohybuje. Kde si třeba sedne, kde si může hrát a tak. Moje představa ideálního trávníku, už vlastně není ani tak trávník, jako spíš louka. Podle mě to místo musí žít. Na jaře tam mohou být fialky a pampelišky, potom čtyřlístky a vícelístky, sedmikrásky a jiné kytičky. Rozkvetlé louky jsou stejně nej. Lákají motýly, včelky a ostatní čiperky. Co může být krásnějšího, než si lehnout na takovou louku, dívat se na oblohu a představovat si čemu jsou mraky podobné.

Takže tak. A na závěr ještě jeden tip pro ty, co nemají rádi krtky. Nehledejte nic co je zahubí. Zkuste přírodní cestu. Vyhledejte si rostlinku zvanou Skočec a její semínka před zimou zasaďte. Je to veliká kytka, která krtkům v zemi vůbec nevoní a drží se od ní hodně daleko. Jen si o ní ještě něco přečtěte, jestli se k Vám hodí, protože některé její části jsou jedovaté. Ale pokud neokusujete durman, nebo nejíte konvalinky, tak by to neměl být problém.

Vaše Kuře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama