24. srpna 2014 neděle

24. srpna 2014 v 17:45 |  Deníček
Můj milý deníčku, máme tu další neděli a já ti zkusím napsat pár řádků. Něco mi říká, že přichází podzim, nemyslíš? Ráno je už docela chladno, minulý týden skoro celý propršel a některé kytičky začínají vadnout. Ale nebuďme smutní, zkusme na tom najít i něco pozitivního. Stromy začnou hrát všemi barvami, ehm, teď ty, mě už nic nenapadá. Máš pravdu je to brzo, ještě tu máme léto.

Nedělní odpoledne je u nás vyhrazeno dezertu, ale hlavně setkání u něj. Dneska se přípravy ujalo Kuře. Když to zvládne pejsek a kočička, tak proč ne já, řeklo jsem si. Ale pro jistotu jsem se pustilo do něčeho jednoduchého, co máme rádi. Základem jsou klasické sušenky Bebe, které se rozloží na hluboký plech. Raději jsem pod ně dalo ještě papír. Dále se udělá běžným způsobem puding, ten se vylije na sušenky a na něj se vyskládá další vrstva sušenek. Posledním úkolem je čokoláda, která přijde nahoru. O vodní lázni vím, deníčku, ale přeci jen mi přišlo lepší vzít keramickou misku a čokoládu rozpustit v mikrovlnce. Netekla, ale dala se pěkně natírat. Dílo bylo hotovo, odstaveno a vychlazeno. Teď to zkusím nakrájet, a řeknu ti jaké byly ohlasy. Jsem zpět, chutnalo nám, i když to mělo jednu chybku a to tvrdší čokoládu, kterážto se lámala a kostečky, nebyly zdaleka pravoúhlého tvaru. Příště budu pamatovat na čokozměkčovadlo :). Když shrnu přísady: 2,5 balíčku Bebe, puding z 1l mléka, 200g čokolády.

Když jsem tady v dubnu začínalo, deníčku, říkalo jsem si že sem budu dávat i recepty, teď už víš proč tu nejsou :). Mohlo se to jmenovat třeba "Kuře na paprice", jakože Kuře co vleze do skleníku a sklízí papriku! Na co jsi zase myslel! Ale toto rádo přenechám šikovnějším a zkušenějším. Teď vykouklo sluníčko a začalo pršet. Ano je to zvláštní a Ne, duhu nikde nevidím. Jednou jsem vidělo moc krásnou, dvojitou, barevnou jako od mistra namalovanou. S tímto neobratným veršíkem se dnes loučím a zase někdy. Tvoje Kuře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jorika Jorika | Web | 24. srpna 2014 v 18:17 | Reagovat

A u nás sprchlo teprve dneska a jen kratičce, čili houby zase neporostou. Jinak tady pěkně fouká několikátý den ze strnišť.

Hele kuřátko já bych nějaké receptíky, ale jednoduché docela uvítala. Samozřejmě tě do toho nechci nutit, to ne...;-)

To dnešní tvoje dílko asi zkusím, ale až po koláči. Muž si objednal švestkový s mákem.

Měj se hezky :-)

2 mkure mkure | Web | 24. srpna 2014 v 18:33 | Reagovat

Možná něco zkusím, díky za důvěru, že by to mohlo být jedlé ;-) a přeji ti krásný zbytek neděle a celý příští týden :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama