Hromy a blesky

4. srpna 2014 v 20:15 |  Názory a myšlenky
Ahojky, dnešní zamyšlení nebude nad mezilidskými vztahy, jak by se třeba mohlo podle názvu zdát, ale nad čistě přírodními jevy. Už jsem psalo, že mám rádo tu atmosféru před bouří. Ty barvy, vzduch, panuje taková zvláštní nálada. Daleko víc mě, ale fascinuje to, když nám příroda ukáže svou sílu. Teď samozřejmě nemyslím tragédie jako jsou povodně, vichřice, nebo zemětřesení. Mluvím jen o blesku a jen o takovém, který nikomu neublíží. To potom obdivuji tu čistou krásu. Rádo sleduji blesky za oknem, z čehož nemají radost naopak rodiče, kteří si myslí, že snad nějakého přitáhnu a udeří do mě. Při mé smůle, tam nějaká pravděpodobnost asi bude, ale stejně tak mi může na hlavu kdykoli spadnout zbytek meteoru, nebo ledu z letadla.

Ale zpět k bleskům. Hrom bych asi vynechalo, nejsem fyzik, ale myslím že je to jen zvukový projev záblesku. Stejně jako když kolem projede motorka, ten rachot patří k ní, a není to samostatný jev. Vlastně i hrom je dost zajímavý, jednak si u něj můžeme krásně představit rozdílnou rychlost světla a zvuku, ale také si můžeme uvědomit, jakou sílu může zvuk mít. Nejen, že se lekneme, ale takový zvuk, jakožto vlnění, může třeba i roztřást okna a to už kde koho vyděsí.

Ale zpět k bleskům. Včera bylo docela dlouhé představení, rádo bych nějaký blesk třeba vyfotilo, ale můj foťák neumí delší časy jak 4s a to se špatně trefuje. V každém případě jsem si přišlo na své. Nepršelo a blesků jsem vidělo požehnaně. Jsou krásné. Některé se jakoby zastaví a rozeběhnou se do všech stran. Některé mají barvu do růžova, některé do modra. Některé jsou tak silné, nebo tak blízko, že člověka doslova oslní a i hrom přijde nečekaně brzy. Toliko asi k tomuto přírodnímu koncertu z mého pohledu. Jen dodám, že když se potom v tomto letním čase spustí déšť, to se potom dobře spí, nehledě na vše ostatní kolem. Já se bouřek nebojím, ale chápu a cítím s těmi, kteří o někoho, nebo o něco přišli. To je potom zlé a raději bych si vybralo variantu, že už žádné blesky neuvidím, kdyby to šlo.

Na závěr bych ještě přidalo zážitek mé tety, která před hodně lety, měla možnost vidět kulový blesk. Naštěstí se jí nic nestalo a popisovala jej jako zářící prskající kouli, která se objevila v domě, letěla po chodbě a když se dostala ven tak se rozprskla o kovový stojan na prádelní šňůru. Je to jen takový útržek, ale přišlo mi to zajímavé.

Vaše Kuře
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama