Jak začít znovu?

25. srpna 2014 v 18:20 |  Názory a myšlenky
Ahojky, už jste někdy zkoušeli udělat za minulostí tlustou čáru a začít znovu? Možná jste zjistili, stejně jako já, že to není vůbec lehké. Možná si také myslíte, že to prostě nejde, že nás naše minulost dostihne vždy a všude. Proč to tak je? Myslím, že to máme v hlavě, a že si nemůžeme vybrat, které vzpomínky zapomeneme, a které si necháme. Takže dejme stranou tlustou čáru a zkusme to s nějakou tenčí. Znáte to, když si lidé na začátku roku dávají různá předsevzetí? Chtějí něco změnit, chtějí něco udělat se svým životem. Řeknou si třeba, od nového roku: přestanu kouřit, shodím nějaká kila, budu víc sportovat, budu se víc usmívat. V první řadě není potřeba čekat na leden, myslím že začít se dá kdykoli. Musíme si jen věřit a říct si teď! Musíme být silní a nevzdávat se, i když nám budou pod nohama přistávat další a další klacky. Vypadá to jednoduše, ale problém je v tom, že často síla vůle nestačí. Musíme být také realisté. Když to přeženu, tak nevidomý člověk si prostě nemůže říct, tak od zítra začnu vidět a vše bude zase fajn. Celý svůj život nezměníme, ale myslím, že můžeme postupně změnit malé kousky. I z pár malých kousků se dá totiž poskládat docela pěkná mozaika.

Takže jak začít znovu? Na to musí každý přijít sám. Je potřeba si uvědomit co se nám nelíbí, jestli to vůbec jde nějak změnit a jak to chceme udělat. Pokud budeme mít ve všech třech bodech jasno, dejme si nějaký termín, ale nespěchejme, všechno chce svůj čas. A když se nám to podaří, nebo si budeme myslet, že se nám to podařilo, mějme z toho radost. Dá nám to sílu do dalšího kousku v mozaice. Nechci se stavět do role odborníka na toto téma, to určitě nejsem, ale napadlo mě sepsat těchto pár řádků pro ty, kteří to zkouší znovu a znovu a nevzdávají to, stejně jako já.

Vaše Kuře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jorika Jorika | Web | 25. srpna 2014 v 19:58 | Reagovat

Ani mně to nejde, neumím udělat tu pomyslnou čáru a předsevzetí? Ta už si raději nedávám a zkouším to bez nich, někdy s větším a někdy s malým, či nulovým výsledkem.

Za tyhle řádky děkuju, tak trochu mě nakoply.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama