11. září 2014 čtvrtek

11. září 2014 v 16:55 |  Deníček
Můj milý deníčku, promiň, že tě teď tak zanedbávám a vlastně celý bloček, není to schválně a chci to trochu napravit. Udělalo jsem si horké kakao, abych se uvolnilo, hodilo trochu do pohody a třeba mi to psaní půjde lépe. Ještě by to možná chtělo zapálit nějakou svíčku, ale to já mám vždycky strach, že něco chytne, blafne a tak :). Máme tu září a já si vzpomínám jak jsem ti na jaře s radostí psalo o tom, jak kvetou kaštany. A vidíš to, uteklo to jako voda a kaštany už padají. Loni jsem se docela vylekalo, protože hodně kaštanů mělo úplně suché listy a vypadaly, že to "nerozchodí", ale příroda je mocná čarodějka a tento rok to jsou zase chlapáci. V přírodě je vůbec všechno dokonale vymyšlené, jen ten člověk tam nějak nezapadá. Spíš "dnešní" člověk.

Slib mi, že se nebudeš smát. Dneska jsem hluboce přemýšlelo nad rajčetem :). Rajče, nebo-li rajské jablko. Jakoby plod z ráje. Slovensky paradajka. Paradise je anglicky ráj, ale rajčeti říkají Tomato. Jak jsou ty jazyky někdy krásně zamotané :). Po původu jsem nepátralo, není to důležité, jen mě to zaujalo.

Kakao dopito, ale ještě tu s tebou chvilku budu. Vlastně to není kakao, ale granko. Napíšu ti recept: Do hrníčku se nalije mléko a nechá ohřát v mikrovlnce na 90s. Devadesát je přesně akorát na správnou teplotu a hlavně proto, aby se hrníček natočil ouškem ke mě. Dále se vezme granko a do hrníčku se nasypou cca tři lžičky. Poslední fáze je míchání a ta se nesmí podcenit. Já míchám zleva doprava :). A je hotovo, ať mi nikdo neříká, že neumím vařit.

Nahoď prosím nějaké téma, já teď mám v hlavě takové to klubko suché trávy, co jde někdy vidět ve filmech z divokého západu, jak ho pomalu žene vítr z jedné strany na druhou. Linky, přebaly a záložky? Aha. No třeba když čtu nějakou knížku, tak přebal sundávám. Nevím, ale nějak mi tam vadí, knížka se mi s ním špatně drží. Nejsem čuně a knížek si moc vážím, takže jim tím nijak neublížím. Dřív jsem hodně četlo před spaním, musím se k tomu vrátit. Někdy si po přečtení dobré knížky člověk řekne jen, páni, ty jo a tak. Co dokáží slova, když se pěkně poskládají, že?

Je čas se pro dnešek rozloučit. Budu se snažit chodit častěji, zatím se měj, tvoje Kuře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jorika Jorika | Web | 12. září 2014 v 11:42 | Reagovat

Jojo, uteklo to jako voda a mně se zdá, že s přibývajícími roky mi to utíká stále rychleji.

Kaštany v našem městečku jsou napadené klíněnkou, která je oslabuje. Spadané listí by se nemělo nechávat pod stromy, ale na to už dneska asi nejsou lidi. :-|

Kakao miluju, ale u nás není mikrovlnka, ani Granko, takže vařím postaru a míchám obráceně, snad to nevadí. *pokus o žert* :D

Jsem ráda, že budeš psát častěji a sama jsem zvědavá na pondělní téma, snad Ti kápnou do noty.

Co se týče čtení, já nejvíc čtu před spaním, zalezu do pelíšku dřív a náramně si to užívám.

2 mkure mkure | Web | 12. září 2014 v 17:44 | Reagovat

[1]: Míchání nevadí :). Budu se snažit, ale slíbit to nemůžu :(.

3 Jorika Jorika | Web | 13. září 2014 v 7:33 | Reagovat

To je pochopitelné, hlavně by se člověk neměl do psaní nutit, to by pak nebyl bloček pro radost. :)

Přeju krásný víkend ☼

4 mkure mkure | Web | 14. září 2014 v 19:05 | Reagovat

[3]: O tom to není, já bych moc chtělo, stejně jako to focení minule, není to nucení, já to dělám rádo. Ani nejsem lenivé. Dřív jsem zvládalo článek každý den, teď to nejde, někdy nemám sílu ani na základní potřeby :(. Děkuji za přání, snad příští týden uvidíme sluníčko :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama