Co bych řekl(a), ale nemůžu

11. prosince 2014 v 6:00 |  Téma týdne
Vážená paní učitelko. Děkuji Vám za výběr tématu pro dnešní slohovou práci. Myslím, že "Šikana" je dnes aktuální téma na většině škol. Často se říká, že češtináři jsou poznamenaní svou profesí. Já bych to neviděl až tak černě, ale konkrétně Vy jste opravdu Kráva. Teď jsem se pravděpodobně připravil o rozumnou známku. I když, co je to vlastně rozumná známka? Jedničky ze zásady nedáváte. Dvojky dostává Anička, jediná členka Vašeho literárního kroužku. Chudák holka, má velmi přísné rodiče, každá trojka ji velmi bolí a místo dalšího výprasku raději stráví nějaký čas s Vámi. Trojky občas dostanou ti nejlepší ze třídy. Pro nás ostatní jsou štverky malým svátkem. Útěcha, že jsme dostali takovou tu lepší pětku, nás může jen nadzvednout, asi tak jako Vás to písmenko "š" v předchozí větě. Ano, to je přesně ten pocit. Asi si říkáte, že jsem drzí jako lázeňská veverka. To je Vaše univerzální odpověď, když se někdo omylem, snad ze zvyku z jiných předmětů, zeptá na něco čemu nerozumí. Vybrat si nejslabší žáky a místo pomoci si na ně zasednout, je zbabělé a hnusné. Jak k tomu přijde třeba Petr, který se naučil zpaměti dlouhou básničku, bez chyby ji přednesl a dostal čtverku jen pro to, že to podle Vás nebylo procítěné? S Vaším vzděláním by jste měla mít pochopení pro jeho vrozenou vadu řeči a vědět, že on za to přeci nemůže. Místo šíření strachu byste měla žákům naslouchat a pomáhat jim. Myslím, že jsem splnil zadání. Přišel jsem s něčím novým, překvapil jsem Vás a byla to samozřejmě samostatná práce. Proto prosím z hodnocení mého textu vynechte ostatní spolužáky a třídní učitelku, která s ním také nemá nic společného, jen ji tímto chci pozdravit a omluvit se.

Vážený pane řediteli, vím, že často nečtete slohové práce žáků Vaší školy. Chci se jen omluvit za nevhodné přirovnání, které jsem použil. Vím, že žádné zvíře si nezaslouží srovnání s naší paní učitelkou českého jazyka. Děkuji za Váš čas a jsem připraven nést případné následky vyplývající z mého slohu.

-------------------------------------------------------
Celou tuto práci jsem si vymyslelo a jakákoli podobnost se skutečností je čistě náhodná.
Otázka zní: odevzdat, či neodevzdat?
Vaše Kuře
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 9:51 | Reagovat

Ano...I tací učitelé existují... Sama jsem měla tu "čest". Nicméně to máš pěkně napsané a promyšlené ;)

2 AB AB | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 10:08 | Reagovat

Hodně dobrý. Úplně jsem si vzpomněla, jak jsem nedávno psala mail naší školní výchovné poradkyni, že mi pan profesor tak trochu šikanuje spolužačku. No, vylíčila jsem toho tam dost, mj. i to, že profesor mluví v hodinách o ředitelce jako o krávě a o zástupci ředitele jako o debilovi a je dost vulgární ("Ale hovno..", "Seš posranej, co?", ...)
Samozřejmě to bylo elegantně smeteno ze stolu, dozvěděla jsem se, že "bonzovat je hnusný" a že "když jsem to vydržela 7 let, ten osmej rok už nějak doklepu".

šajse, šajse šůle.

3 mkure mkure | Web | 11. prosince 2014 v 12:44 | Reagovat

[1]: Děkuju Lucko, věřím, že i takoví jsou :(. Třeba si to některý z nich přečte, pozná se v tom a změní se. V tomto případě má paní učitelka na výběr. Buď se nad tím zamyslí sama, nebo to pošle výš.

[2]: Díky AB, ono to není vůbec jednoduché. Když už člověk nemůže jen přihlížet a něco udělá, tak riskuje, že to bude ještě horší. Ale tak nějak věří na spravedlnost a s tím do toho jde.
O to smutnější je, když se nemá na koho obrátit. Ti, kteří by to měli řešit často strkají hlavu do písku, jen aby si sami neuškodili.

4 teendiarysk teendiarysk | Web | 23. ledna 2015 v 16:36 | Reagovat

Dokonalý článok ako vždy :3 ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama